23 KWIETNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
To święto książki wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. Jest to ważna data w historii literatury światowej: data śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira. Zgodnie z tradycją katalońską tego dnia mężczyźni obdarowują swoje partnerki czerwoną różą, a one darują im książkę.
W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

Tegoroczne obchody Dnia Książki  świętujemy pod hasłem: Czytając… nigdy nie będziesz samotny, które nawiązuje do ostatniego pandemicznego roku – okresów odosobnienia i dystansu społecznego. W tym trudnym czasie to książki okazały się potężnym narzędziem do walki z izolacją i samotnością.

Zachęcamy Wszystkich do celebrowania tego święta z dobrą książka w dłoni!