TECHNIK MECHANIZACJI ROLNICTWA I AGROTRONIKI (KKZ)

Kwalifikacje:

obsługa pojazdów i maszyn rolniczych

ROL.08. Eksploatacja systemów mechatronicznych w rolnictwie

Kwalifikacyjny kurs zawodowy w tej kwalifikacji umożliwia również uzyskanie kwalifikacji rolniczych osobom dorosłym, które w przeszłości wybrały inny kierunek kształcenia a obecnie chciałyby swoją przyszłość związać z prowadzeniem gospodarstwa rolnego.

Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki jest osobą, która zna zasady i korzyści z prowadzenia rolnictwa precyzyjnego, określa możliwości zastosowania systemów elektronicznych i nawigacji satelitarnej w rolnictwie, dobiera i konfiguruje systemy elektroniczne oraz urządzenia wspomagające automatyzację pracy w rolnictwie, obsługuje urządzenia i systemy agrotroniczne. W związku z tym rozwój rolnictwa i postęp techniczny wymaga wprowadzania nowych technologii do tych gospodarstw. Osoba z wykształceniem Technika rolnictwa i agrotroniki  będzie mogła prowadzić własne nowoczesne gospodarstwo lub wspomagać gospodarzy pod względem właśnie wdrażania nowych technologii i rolnictwa precyzyjnego oraz wyposażenia w nowoczesne maszyny i urządzenia. Wykształcenie w zawodzie technika mechanizacji rolnictwa i agrotroniki  uprawnia do pozyskiwania rolniczych dotacji unijnych.

pokazy rolnicze Agro Targi Wschód
prace polowe