KONKURS MICKIEWICZOWSKI

XV jubileuszowa EDYCJA MICKIEWICZOWSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO oraz IX edycja konkursu plastycznego NAMALUJ POEZJĘ ADAMA MICKIEWICZA  przygotowane przez Panie: Annę Bielendę i Annę Zubrzycką odbyły się w naszej szkole 15 listopada 2019 roku.

Mocno już zakorzenione w tradycji Szkoły konkursy ku czci jej Patrona Adama Mickiewicza zainaugurowała Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Czyż, która przybliżyła wszystkim zgromadzonym historię obu konkursów oraz sylwetkę wieszcza. Ceremonię swoją obecnością uświetnili: Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Pani Marta Kurpiel, Burmistrz Miasta Radymna Pan Mieczysław Piziurny oraz Wójt Gminy Radymno Pan Bogdan Szylar. Konkursy po raz kolejny honorowym Patronatem objął Starosta Jarosławski Pan Stanisław Kłopot, który ufundował nagrody dla  uczestników. Laureaci konkursów zostali dodatkowo uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez Wójta Gminy Radymno Pana Bogdana Szylara.

Występy recytatorów zgłoszonych do XV edycji Mickiewiczowskiego Konkursu Recytatorskiego oceniało Jury w składzie: przewodnicząca – Dorota Gunia – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie, członkowie: Agnieszka Bojarska – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radymnie, Dorota Grząba  – bibliotekarz Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu Filia w Jarosławiu, Anna Huk – nauczyciel języka polskiego i Radna w Sejmiku Wojewódzkim.  Wśród nagrodzonych znaleźli się:

Kategoria Szkoła Podstawowa

I miejsce – Oliwia Broszko – Szkoła Podstawowa w Radymnie
II miejsce – Julia Halejcio– Szkoła Podstawowa w Wietlinie
III miejsce – Faustyna Frączek – Szkoła Podstawowa w Jarosławiu

Wyróżnienia: Dominika Skarbińska – Szkoła Podstawowa w Chotyńcu
Marta Krochmal – Szkoła Podstawowa w Skołoszowie
Dominika Majchrowicz – Szkoła Podstawowa w Korczowej
Weronika Karbownik – Szkoła Podstawowa w Radymnie
Julia Sadoch – Szkoła Podstawowa w Miękiszu Starym

Kategoria szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce – Kacper Bluczak – ZSDGiL w Jarosławiu
II miejsce – Wiktoria Maziarka – I LO w Jarosławiu
III miejsce – Kinga Wańkowicz – ZSDGiL Jarosławiu


Konkurs plastyczny Namaluj poezję Adama Mickiewicza
od lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród młodzieży. Na konkurs wpłynęło 30 prac plastycznych.  Komisja konkursowa w składzie: Regina Krawczyk, Agnieszka Bojarska, Małgorzata Krupa, Małgorzata Czyż, Anna Bielenda, Anna Zubrzycka przyznała  następujące nagrody:

W kategorii Szkoła Podstawowa przyznano:

I miejsce – Julia Salamon – Szkoła Podstawowa  w Wietlinie
II miejsce – Dominik Stefanko – Szkoła Podstawowa w Korczowej
III miejsce – Łucja Wolanin – Szkoła Podstawowa w Radymnie

Wyróżnienia – Dawid Stefanko – Szkoła Podstawowa w Korczowej
Marlena Głowacka – Szkoła Podstawowa w Laszkach
Julia Otrębska – Szkoła Podstawowa w Nienowicach
Victoria Derewońko – Szkoła Podstawowa w Wietlinie

W kategorii szkoły ponadpodstawowe przyznano:

I miejsce – Aleksandra Sykała – ZSDGiL w Jarosławiu
II miejsce – Katarzyna Nykiel – ZSDGi L w Jarosławiu
III miejsce – Martyna Wikiera – ZSBiO w Jarosławiu

Część artystyczną, inscenizację II części Dziadów Adama Mickiewicza, przygotowali uczniowie ZSOZiR
w Radymnie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy w przyszłym roku na XVI Edycję Mickiewiczowskiego Konkursu Recytatorskiego oraz X Edycję konkursu plastycznego Namaluj poezję Adama Mickiewicza.

 

Opracowanie: Anna Bielenda, Anna Zubrzycka