SZLACHETNA PACZKA

 1. Drodzy Uczniowie! Po raz drugi w naszej szkole organizowana jest akcja Szlachetna Paczka. W tym roku naszą pomocą chcemy objąć rodzinę pani Moniki i pana Zbigniewa, którzy wychowują dwójkę dzieci: Aleksandrę i Macieja, oraz opiekują się mieszkającą wraz z nimi babcią Jadwigą.

Rodzina do niedawna radziła sobie dobrze. Nie mieli żadnych problemów. Mogli odkładać niewielkie sumy pieniędzy, aby zacząć budować dom. Trudna sytuacja pojawiła się niespodziewanie. Pani Monika – jako poręczycielka kredytu brata – musiała przejąć za niego to zobowiązanie finansowe. Koszta związane z zadłużeniem sprawiają, że rodzina nie jest w stanie na bieżąco płacić rachunków, co doprowadziło do zalegających opłat. Dom jest niewykończony. Całe poddasze jest w surowym stanie. Córka dzieli pokój z rodzicami, przez co nie ma własnego kąta, ani prywatności. Pani Jadwiga spłaca kredyt za syna (300 zł) oraz ratę z zaległego kredytu (250 zł). Na dochód rodziny składają się pensje małżonków, emerytura pani Jadwigi oraz wsparcie w programie „Rodzina 500 Plus”. Miesięczny dochód rodziny wynosi 5941 zł, lecz po odliczeniu wszystkich wydatków związanych z kredytami, lekami pani Jadwigi, opłatami dochód na jedną osobę wynosi 214 zł.

Poniżej przedstawiamy wam listę potrzeb rodziny. Prosimy o otwarcie swojego serca na ludzką biedę i podarowanie drugiemu człowiekowi pięknych i błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Wybrane produkty należy przynosić do 6 grudnia do biblioteki szkolnej lub składać u ks. Pawła Franusa. Wszystkim uczniom i nauczycielom z góry składamy w imieniu rodziny wyrazy wdzięczności.

 1. Materac: Aleksandra ma lekką skoliozę, a śpi na starym materacu piankowym, który źle wpływa na jej plecy. Jest to droga inwestycja, na którą nie stać rodzinę.
 2. Obuwie: Pani Jadwiga chodzi w za małych butach, które cisną ją w stopy, z którymi ma problem. Po dłuższych spacerach nogi jej puchną i nie mieszczą się w bucie. Pan Zbigniew nie posiada zimowych butów. W czasie mrozów chodzi w zniszczonych adidasach.
 3. Żywność: Herbata, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Mleko, woda (Cisowianka lub Wysowianka), biszkopty, płatki śniadaniowe cynamonowe i/lub kukurydziane, chrupki kukurydziane
 4. Środki czystości: Szampon Ziaja przeciwłupieżowy, ze względu na problemy skórne u dzieci. Krem ziaja ojeju do cery trądzikowej, Garnier czysta skóra – płyn myjący, mediqskin plus – żel punktowy do cery trądzikowej, Proszek do prania, Płyn do płukania, Płyn do mycia naczyń, Płyny czyszczące, Szampon, Mydło / żel myjący, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów
 5. Odzież: Jadwiga: Kurtka (Zimowe) Rozmiar: XXL, Uwagi: Rozmiar 3XL, kolor ciemny, najlepiej popiel lub grafit.
 1. Obuwie Zbigniew: Trapery; Rozmiar: 43, Uwagi: Pan Zbigniew boryka się z wysokim podbiciem. Buty również powinny mieć wysokie podbicie, odpowiednio wyprofilowaną wkładkę. Jadwiga: Kozaki/buty zimowe; Rozmiar: 39, Uwagi: Kozaki krótkie, do kostki. Pani Jadwidze puchną nogi, więc prosiłaby, aby buty były na zamek z dodatkową wstawką gumki, by noga się nie cisnęła.
 2. Materiały szkolne: Plecak, Kolorowe zakreślacze, karteczki samoprzylepne, zakładki indeksujące, korektor w taśmie, duże nożyczki.
 3. Wyposażenie mieszkania: Dwie poduszki dla najmłodszych domowników. Jedno prześcieradło o wymiarach 160×200 bez gumki. Ręczniki duże i małe, Poduszka, Pościel (poszwy, prześcieradło), Ręczniki
 4. Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: Materac o wymiarach 90x200cm. Aleksandra ma lekką skoliozę, a śpi na starym materacu piankowym, który źle wpływa na jej plecy. Jest to droga inwestycja, na którą nie stać rodzinę. Biurka – dzieci są w wieku szkolnym. Każdy potrzebuje swojego miejsca do pracy i nauki.
 5. Szczególne upominki: Monika: krem do twarzy, Zbigniew: balsam po goleniu i do golenia, Aleksandra: dezodorant w kulce i żel myjący , mydełko, Maciej: dezodorant, żel, Jadwiga: krem do twarzy