EKSTREMALNA WIARA

Zazwyczaj gdy myślimy od Drodze Krzyżowej, naszym pierwszym skojarzeniem jest wnętrze kościoła, ministranci niosący krzyż, zapalone świece oraz ludzie siedzący w ławkach, którzy wstają i klękają po wyznaczonych stacjach.

Dnia 29 marca 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych im. Adama Mickiewicza w Radymnie wraz ze swoimi opiekunami mgr. Magdaleną Biesiadecką oraz ks. Pawłem Franusem udali się na nieco inną – Ekstremalną Drogę Krzyżową z Radymna do Kalwarii Pacławskiej. Trasa liczyła 52 km, a uczestnicy drogi przeszli ją pieszo. Ekstremalną Drogę Krzyżową rozpoczęła Msza Święta o godz. 20.00 w kościele pw. Św. Wawrzyńca w Radymnie, następnie uczestnicy po krótkiej modlitwie i rozdaniu krzyży udali się pieszo w stronę Kalwarii. Marsz pośród mroku nocy, cisza i stopniowe gaśnięcie kolejnych świateł w mijanych domach nadawały drodze krzyżowej swoistego klimatu refleksji oraz sprzyjały modlitewnej postawie.

Nasza grupa pomimo bólu mięśni, trudności oraz zmagania się z samym sobą dotarła na szczyt Kalwarii po niespełna 12 godzinach marszu o godz. 9.30. Nie da się opisać bezcennego widoku wież Kalwarii po całonocnym marszu. Każdy z uczestników podszedł do obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej z wielką satysfakcją, ale także wielkim wzruszeniem przedstawiając Jej swoje intencje. Pomimo zmęczenia w drodze powrotnej nie zabrakło chwili okraszonych żartami i uśmiechem. Wszyscy zapraszamy was za rok i czekamy na kolejną Ekstremalną Drogę Krzyżową!