SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI IZBY SKARBOWEJ

W dniu 22 stycznia 2019r. w ZSOZiR w Radymnie wybrane klasy  uczestniczyły w prelekcji pracowników Urzędu Skarbowego na temat hazardu i jego skutków w życiu człowieka. Wykład został urozmaicony filmikami – przykładami z życia osób, które uzależniły się od hazardu w różnych formach i w różnym aspekcie, rozpoczynając od niewinnych gier
w Internecie, poprzez gry w karty na punkty, zapałki, wreszcie na pieniądze. Najłatwiej jest się uzależnić tłumacząc sobie, że to tylko gra, potem że po wygranej trzeba iść dalej, „za ciosem”, z kolei przegrana motywuje do odwetu i „odegrania się”. Tak „rodzi się” przyzwyczajenie do grania, a potem to już tylko hazard i człowiek wpada w pułapkę własnej naiwności i bezsilności. Pan prelegent sugerował czujność wobec wszelkich gier, zwłaszcza gdy należy wydać na nie jakiekolwiek pieniądze.