ORSZAK TRZECH KRÓLI

W dniu 6 stycznia 2019r., w Święto Objawienia Pańskiego ulicami Radymna przeszedł Orszak Trzech Króli.  Młodzież naszej szkoły wspólnie z Przedszkolem Samorządowym odpowiedzialna była za przygotowanie strojów w kolorze zielonym Orszaku Azjatyckiego – króla  Melchiora. Z kolędą na ustach młodzież i pracownicy szkoły wyruszyli na miejsce zbiórki – pod kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tam po uformowaniu wspólnego Orszaku z królem na czele wyruszono w stronę Rynku. Wszystkie trzy orszaki spotkały się na Rynku, gdzie został uformowany orszak główny, który przeszedł do szopki przy kościele p.w. Św. Wawrzyńca. Przy szopce zebrani obejrzeli inscenizację „Walka Dobra ze Złem”. Następnie Trzej Królowie złożyli dary u stóp małego Jezusa. Po inscenizacji, podziękowaniach oraz wspólnym odśpiewaniu kolędę „Bóg się rodzi”, życzenia mieszkańcom złożył burmistrz Mieczysław Piziurny. Na zakończenie proboszcz parafii pod wezwaniem św. Wawrzyńca  Grzegorz Kowalczyk zaprosił wszystkich na Mszę św. kończącą Orszak Trzech Króli.