ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

XIV EDYCJA MICKIEWICZOWSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
oraz VIII EDYCJA konkursu plastycznego NAMALUJ POEZJĘ ADAMA MICKIEWICZA  przygotowane przez Panie: Annę Bielendę i Annę Zubrzycką odbyły się 15 listopada 2018 roku.

Mocno już zakorzenione w tradycji Szkoły konkursy ku czci jej Patrona Adama Mickiewicza zainaugurowała Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Czyż. Prowadząca Mickiewiczowski Konkurs Recytatorski Pani Anna Bielenda przybliżyła wszystkim zgromadzonym historię obu konkursów oraz sylwetkę wieszcza. Konkursy po raz kolejny honorowym Patronatem objął Starosta Powiatu Jarosławskiego Pan Tadeusz Chrzan, który ufundował nagrody dla  uczestników. Laureaci konkursów zostali dodatkowo uhonorowani nagrodami zakupionymi przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Występy recytatorów zgłoszonych do XIV edycji Mickiewiczowskiego Konkursu Recytatorskiego oceniało Jury w składzie: przewodnicząca – Dorota Gunia – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie, członkowie: Agnieszka Bojarska – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radymnie, Dorota Grząba  – bibliotekarz Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej
w Przemyślu Filia w Jarosławiu, Anna Huk – nauczyciel języka polskiego i Radna w Sejmiku Wojewódzkim, Jacek Makowiecki – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Skołoszowie, nauczyciel języka polskiego.  Wśród nagrodzonych znaleźli się:

Kategoria Szkoła Podstawowa i Gimnazjum:

I miejsce – Ines Wajda – Szkoła Podstawowa w Łowcach

II miejsce – Nikola Lach – Szkoła Podstawowa w Drohojowie

III miejsce – Nela Szmuc – Szkoła Podstawowa w Orłach

Wyróżnienia: Katarzyna Bartnik – Szkoła Podstawowa w Szówsku

Konrad Kapłon – Szkoła Podstawowa w Szówsku

Agnieszka Majchrowicz – Szkoła Podstawowa w Korczowej

Kategoria szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce – Miłosz Rożek – ZSDGiL w Jarosławiu

II miejsce – Wojciech Kusy – ZSDGiL w Jarosławiu

III miejsce – Aleksandra Sanocka – ZSDGiL w Jarosławiu

 

Konkurs plastyczny Namaluj poezję Adama Mickiewicza od lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród młodzieży. Na konkurs wpłynęło 32 prace plastyczne.  Komisja konkursowa
w składzie: Marzena Stęc – Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu, Regina Krawczyk – Szkoła Podstawowa w Sośnicy, Agnieszka Bojarska – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radymnie, Małgorzata Krupa, Anna Zubrzycka, Anna Bielenda przyznała  następujące nagrody:

w kategorii Szkoła Podstawowa i Gimnazjum:

I miejsce – Izabela Pobuta – Szkoła Podstawowa  w Łowcach

II miejsce – Klaudia Dykas – Szkoła Podstawowa w Orzechowcach

III miejsce – Dawid Stefanko – Szkoła Podstawowa w Korczowej

Wyróżnienie – Nikola Walczyszyn – Szkoła Podstawowa w Świętem

Wyróżnienie – Karolina Flak – Szkoła Podstawowa w Cieszacinie Wielkim

Wyróżnienie – Katarzyna Nykiel – Szkoła Podstawowa w Korczowej

W kategorii szkoły ponadpodstawowe przyznano:

I miejsce – Anna Segin – ZSBiO w Jarosławiu

II miejsce – Emilia Maziarka – ZSEiO w Jarosławiu

III miejsce – Anna Hirny – ZSBiO w Jarosławiu

Konkursy  zakończyła inscenizacja pt. W  Ojczyźnie serce me zostało w wykonaniu uczniów ZSOZiR
w Radymnie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy w przyszłym roku na XV jubileuszową Edycję Mickiewiczowskiego Konkursu Recytatorskiego oraz IX Edycję konkursu plastycznego Namaluj poezję Adama Mickiewicza.

Opracowanie: Anna Bielenda, Anna Zubrzycka