BARWY NARODOWE

Święto Niepodległości obchodzone w Polsce 11 listopada jest największym świętem państwowym. Rok 2018 jest szczególny, ponieważ 11 listopada 2018 r. przypada 100- rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.  Dla uświetnienia uroczystości młodzież ZSOZiR przygotowała akcję pod nazwą „BARWY NARODOWE”, której celem było dekorowanie uczestników mszy świętej za Ojczyznę biało – czerwonymi kotylionami na znak patriotyzmu i przynależności narodowej.

Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w obchodach Święta Niepodległości na terenie miasta. Delegacja uczniów i nauczycieli wraz z Panią dyrektor Małgorzatą Czyż wzięła udział w uroczystej Mszy św. za Ojczyznę w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po uroczystym nabożeństwie uformowano pochód składający się z władz Radymna, wojska i przedstawicieli innych szkół, który niósł wielką, 30 metrową flagę narodową i szedł w kierunku rynku, aby tam, pod pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego oddać hołd poległym za naszą wolność.  Złożono kwiaty pod pomnikiem i odśpiewano hymn państwowy. Nie zabrakło uroczystych przemówień władz, apelu poległych i salwy honorowej wojska Polskiego.