ORYGINALNA LEKCJA HISTORII W NASZEJ SZKOLE

9 listopada 2018r. w naszej szkole przeprowadzono rozgrywki historycznej gry symulacyjnej INTERMARIUM. Pomysł gry edukacyjnej zainicjowała Fundacja Jagiellońska, a głównym prowadzącym był twórca gry Pan Łukasz Wrona. Projekt, którego celem jest zwiększenie wiedzy i świadomości wśród młodzieży na temat układu sił politycznych w okresie XX -lecia międzywojennego, ma przybliżyć polityczne, społeczne i gospodarcze realia odbudowy wolnej Polski po 1918 roku. Gra odwołuje się do koncepcji Międzymorza” Józefa Piłsudskiego i projektu inkorporacyjnego Romana Dmowskiego. Uczniowie klas IV technikum i I technikum pod kierunkiem animatorów mieli okazję osobiście ( choć tylko w formie gry ), współtworzyć nowy układ polityczny w odrodzonej Polsce, a także mogli uczestniczyć w wielkich wydarzeniach historycznych, które miały miejsce w tym okresie. Poważne problemy polityczne, wielkie wydarzenia historyczne, wspaniała rywalizacja i równie ciekawa zabawa sprawiły, że czas 4 godzinnej „lekcji historii” stał się bezcenną nauką przyswojoną w formie nowoczesnej gry symulacyjnej, którą młodzież z pewnością zapamięta na długo.

Gratulujemy wszystkim graczom, bo w tej grze tak naprawdę nie ma przegranych, wszyscy są wygrani, są odważnymi patriotami we własnej ojczyźnie.