PODSUMOWANIE PROJEKTU PO WER

W dniu 17.10.2018r w Zespole Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych im. A. Mickiewicza w Radymnie odbyło się podsumowanie projektu „Dobry fachowiec zdobywa wiedzę u źródeł” gdzie przedstawiono rezultaty osiągnięte przez uczestników projektu. Z tej to też okazji  zostały wręczone nagrody zwycięzcom międzyszkolnego konkursu plastyczno – językowego Tajniki niemieckiej mechaniki samochodowej, zorganizowanego przez ZSOZiR w Radymnie w ramach upowszechniania projektu. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalnej.

Na konkurs wpłynęło 77 prac i na podstawie sumy punktów z oceny pracy i punktacji zadania tekstowego komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejscePaulina Blok – Szkoła Podstawowa w Nienowicach

II miejsce – Nikola Walczyszyn – Szkoła Podstawowa w Świętem

III miejsce Anna Napierko – Szkoła Podstawowa w Radymnie

wyróżnienieOliwia Broszko– Szkoła Podstawowa w Radymnie

wyróżnienie Klaudia Biernat – Szkoła Podstawowa w Duńkowicach

wyróżnienie Gabriela Jędruch  – Szkoła Podstawowa w Chłopicach

wyróżnienieJakub Pawłyna – Szkoła Podstawowa w Stubnie

wyróżnienieRozalia Madycka – Szkoła Podstawowa w Skołoszowie

Podsumowanie projektu połączone było z uroczystością związaną z obchodami 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas uroczystości zaprezentowana została wystawa Instytutu Pamięci Narodowej pn. SYMBOLE NASZEJ HISTORII  i  OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI. Wydarzenia te uświetniły prelekje przedstawiciela IPN Pana Zenona Fajgera  oraz przedstawiciela Instytutu Historii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu Pana Grzegorza Szopa. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: przedstawiciele samorządu terytorialnego, dyrektorzy szkół i placówek oraz instytucji kultury z terenu miasta i gminy Radymno, nauczyciele szkół gimnazjalnych i podstawowych oraz uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ZSOZiR. W godzinach popołudniowych zwiedzanie wystawy udostępnione zostało  również  mieszkańcom Radymna.