OBCHODY 100-lecia NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 17.10.2018r w Zespole Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych im. A. Mickiewicza w Radymnie odbyła się uroczystość związana z obchodami 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas uroczystości zaprezentowana została wystawa Instytutu Pamięci Narodowej pn. SYMBOLE NASZEJ HISTORII  i  OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI. Wydarzenia te uświetniły prelekje przedstawiciela IPN Pana Zenona Fajgera  oraz przedstawiciela Instytutu Historii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu Pana Grzegorza Szopa

.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: przedstawiciele samorządu terytorialnego, dyrektorzy szkół i placówek oraz instytucji kultury z terenu miasta i gminy Radymno, nauczyciele szkół gimnazjalnych i podstawowych oraz uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ZSOZiR. W godzinach popołudniowych zwiedzanie wystawy udostępnione zostało  również  mieszkańcom Radymna.