Pielgrzymka maturzystów 2018

6 października 2018r. maturzyści z klasy IV technikum wybrali się na tradycyjną, doroczną pielgrzymkę do Częstochowy. Opiekunowie: wychowawczyni Pani Anna Bielenda i ksiądz Paweł Franus postarali się, aby młodzież oprócz modlitwy i programu rekolekcyjnego doznali tez wrażeń turystyczno-krajoznawczych. Pierwszym etapem wycieczki była miejscowość Czajowice, skąd przeszliśmy do Groty Łokietka, potem wąwozem przez Ojcowski Park Narodowy, wśród  urzekająco pięknej, jesiennej przyrody dotarliśmy do Ojcowa.

Wdrapanie się na wzgórze, gdzie stoi Zamek Pieskowa Skała, wymagało sporo wysiłku, ale nagrodą były cudowne widoki na okolicę, a zwłaszcza na słynną Maczugę Herkulesa. Pani przewodniczka bardzo ciekawie opowiadała o urokach Jury Krakowsko – Częstochowskiej wprowadzając nas w jej tajemnicze zakątki. Kolejnym etapem był program rekolekcyjny w Częstochowie,    w którym ujęto spotkania i wykłady rekolekcyjne, drogę krzyżową na wałach i modlitwę własną zakończone mszą św. o godzinie 22.30. Młodzież w bardzo dobrych humorach z uśmiechem na twarzy umilała sobie długi czas jazdy busem śpiewaniem piosenek. Grupa 11 uczniów i ich wychowawcy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili nad ranem do Radymna.