Hej kolęda, kolęda…

W naszej szkole, w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia, tradycyjnie przygotowywano się do uroczystego świętowania Narodzenia Pańskiego. Atmosfera w szkole była bajeczna: piękne i kolorowo ubrane choinki, korytarze przystrojone, a w salach klasowych uczniowie przygotowywali tradycyjne wigilie. Były uszka z barszczem, pierogi ruskie i z kapustą, były ryby smażone i śledzie marynowane, były gołąbki z kaszą i ryżem, a na deser makowce, pierniki, serniki i drobne ciasteczka. Przy tak pięknym wystroju wnętrz i potraw wigilijnych nie mogło zabraknąć słowa Bożego, błogosławieństwa i oczywiście kolęd. W tym roku klasa I Branżowej Szkoły I stopnia z wychowawczynią Panią Bożeną Stopą zorganizowała międzyklasowy konkurs śpiewania kolęd. Na rzutniku wyświetlano słowa, bo nie wszyscy pamiętają, a przedstawiciele jury losowali klasę, która miała zaśpiewać kolędę. Zabawa była wspaniała, wszyscy uczestnicy chętnie włączali się we wspólne kolędowanie. Najlepszą drużyną okazała się klasa III Technikum i zajęła I miejsce, które uhonorowano śliczna figurką aniołka.

W imieniu całej społeczności uczniowskiej ZSOZiR w Radymnie składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne, dużo zdrowia, pomyślności, radości i miłości Bożej. Życzymy, aby każdy dzień Nowego 2018 Roku był naznaczony nadzieją na spełnienie się marzeń, sukcesy zawodowe i osobiste.

Dodaj komentarz