Światowy Dzień Zdrowia

Obchody Światowego Dnia Zdrowia rozpoczęły się w naszej szkole już w czwartek 6 kwietnia. Uczniowie klas: III TŻ i IV TMRiŻ uczestniczyli w prelekcji przeprowadzonej przez dietetyków z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Jarosławiu na temat zasad zdrowego żywienia.
W piątek zaś w holu szkoły odbył się hapeninng promujący zdrowie. Każda przerwa miała inną tematykę. Pierwsza poświęcona była zdrowemu odżywianiu, przeprowadzono więc konkursy – zabawy: Piramida zdrowia, Jabłko na drugie śniadanie oraz Kto pierwszy obierze pomarańczę. Na drugiej przerwie wszyscy mieli możliwość zmierzenia swoich wskaźników zdrowia: wzrostu, wagi (i obliczenia BMI) oraz zmierzenia ciśnienia krwi. Kolejna przerwa poświęcona była zagrożeniom, jakie niosą ze sobą substancje psychoaktywne. Odbyła się projekcja zrealizowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny spotów pt. ,,Melanż. Oczekiwania vs. Rzeczywistość” pokazujących negatywne skutki sięgania po używki. Młodzież miała możliwość wykonania testów zagrożenia uzależnieniem od nikotyny oraz alkoholu (AUDIT C); a także wyrażenia na plakacie swojego poparcia dla idei ,,Wolności od uzależnień”.
Obchody Światowego Dnia Zdrowia przygotowane zostały przez pedagoga szkolnego Małgorzatę Krupę i nauczyciela biologii Anetę Ospelt.

Dodaj komentarz