ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH W NASZEJ SZKOLE

 

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto to ustanowiło  w 1995 roku UNESCO, na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców. Święto zainaugurowano w Barcelonie, w setną rocznicę powstania Unii. 23 kwietnia to szczególna data w historii literatury światowej – rocznica urodzin lub śmierci takich pisarzy, jak: Miguel de Cervantes, William Shakespeare, Vladimir Nabokov.

W naszej szkole Światowy Dzień Książki obchodziliśmy 24 kwietnia.

W tym dniu z każdej klasy do biblioteki szkolnej prowadziły stopy. Uczniowie bardzo chętnie podążali za śladami. Przy szkolnej bibliotece czekało na młodzież sporo atrakcji: konkursy językowe, konkursy ze znajomości książek, wystawka nowości bibliotecznych, wystawka rozmaitości z bibliotecznej półki. Przeprowadzono również zajęcia w ramach projektu edukacyjnego „ Z książką Ci do twarzy”.  Zajęcia te miały na celu upowszechnianie czytelnictwa wśród młodzieży.

Dodaj komentarz