Dzień Otwarty Policji

W dniu 21 marca 2017r. grupa uczniów naszej szkoły pod opieką Małgorzata Krupy i Anny Zubrzyckiej  udała się do Jarosławia do Powiatowej Komendy Policji, która zorganizowała Dzień Otwarty.  Młodzież miała możliwość obejrzeć: alkomat, pomieszczenia dla zatrzymanych, niebieski pokój przesłuchań dla dzieci, siłownię, profesjonalną strzelnicę, a także wysłuchać informacji na temat pracy Policji, jej struktur, a także odpowiedzialności  prawnej nieletnich. Była to niezwykła okazja, by przyjrzeć się pracy policji ,,od kuchni”, czyli znaleźć się tam, gdzie niewielu ma wstęp…

W dniu tym zwiedziliśmy również Podziemną Trasę Turystyczną . To całkiem nowa, bo funkcjonująca od niespełna 2 lat nowoczesna ekspozycja przedstawiająca historię naszego najbliższego środowiska. Zgodnie z powiedzeniem ,,Cudze chwalicie – swego nie znacie…” warto było ten piękny, wiosenny ,,Dzień Wagarowicza” spędzić tak przyjemnie i pożytecznie…

Dodaj komentarz