Święto Niepodległości

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych im. Adama Mickiewicza w Radymnie zorganizował akcję pod nazwą:

Symbole narodowe”.

11 listopada 2016 r. w Kościele św. Wawrzyńca w Radymnie odbyła się uroczysta Msza święta za Ojczyznę. Przed jej rozpoczęciem wydelegowani uczniowie Szkoły przypinali uczestnikom biało-czerwone kotyliony. Był to rodzaj uhonorowania i uczczenia tej wielkiej chwili, a także wyraz postawy patriotycznej młodzieży. Po mszy wszyscy wzięli udział w pochodzie zorganizowanym przez władze Miasta Radymno do Rynku, gdzie pod pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego złożono kwiaty i wieńce.

Szkolne obchody święta Niepodległości miały miejsce w dniu 14 listopada 2016 r. Uczniowie klasy IV Technikum pod kierunkiem wychowawczyni Magdaleny Biesiadeckiej i nauczycielki j. polskiego Anny Pacek przygotowali uroczystą Akademię. Młodzież w formie montażu słowno – muzycznego z wykorzystaniem poezji i pieśni patriotycznych przypomniała historyczne wydarzenia, które są osnową Święta Niepodległości.

            Tradycyjnie uroczystość uświetniło pasowanie młodzieży klas pierwszych na pełnoprawnych uczniów szkoły. Pasowanym uczniom życzymy owocnej pracy i sukcesów w nauce.

Dodaj komentarz