XII EDYCJA MICKIEWICZOWSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO ORAZ VI EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO

 

Mocno już zakorzenione w tradycji Szkoły konkursy ku czci jej Patrona Adama Mickiewicza inaugurowała Pani Anna Pacek, która przybliżyła wszystkim zgromadzonym historię obu konkursów oraz sylwetkę wieszcza. Oba konkursy po raz piątyhonorowym Patronatem objął Starosta Powiatu Jarosławskiego Pan Tadeusz Chrzan, który ufundował nagrody dla jego uczestników. Laureaci konkursu zostali dodatkowo uhonorowani nagrodami zakupionymi przez Radę Rodziców naszej szkoły oraz podarowanymi przez Panią Annę Huk, Radną w Sejmiku Wojewódzkim.

Jury w składzie: przewodnicząca Anna Bielenda – nauczyciel języka polskiego w naszej szkole, członkowie: Dorota Gunia – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie oraz Anna Huk – nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum w Radymnie i Radna w Sejmiku Wojewódzkim, przyznało nagrody i wyróżnienia:

Kategoria gimnazjum:

I miejsce – Paweł Statkiewicz –  Zespół Szkół w Orłach

II miejsce – Kornelia Stasiła– Zespół  Szkół  w Drohojowie

III miejsce – Wiktoria Mazurkiewicz – Gimnazjum w Radymnie

Wyróżnienia:Aleksandra Sanocka – Zespół Szkół w Świętem

Julia Cackowska – Zespół Szkół w Ostrowie

Aleksandra Rajzer – Zespól Szkół w Chotyńcu

Miłosz Makowiecki – Zespół Szkół w Sośnicy

Aleksandra Kanak – Zespół Szkół  w Skołoszowie

 

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Natalia Cużytek – ZSEiOw Jarosławiu

II miejsce – Kacper Burwa – ZSBiO w Jarosławiu

III miejsce – Krzysztof Wojtowicz  – ZSOZiR w Radymnie

Wyróżnienie:Karolina Wasieczko – ZSLiT w Jarosławiu

 

Konkurs plastyczny Namaluj poezję Adama Mickiewicza od lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród młodzieży. Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca: Anna Zubrzycka, członkowie: Anna Bielenda, Anna Pacek i Małgorzata Krupa miała spory problem z wybraniem tej najpiękniejszej. Po długich obradach przyznano  następujące nagrody:

Kategoria gimnazjum:

I miejsce – Kinga Bawor – Zespół Szkół w Laszkach

 II miejsce – Anna Segin – Zespół Szkół w Chotyńcu

III miejsce – Dorota Hirna – Zespół Szkół w Laszkach

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Gabriela Broszko – ZSOZiR w Radymnie

Wyróżnienie – Emilia Maziarka – ZSEiO w Jarosławiu

 Konkursy  zakończyła inscenizacja na podstawie utworów Adama Mickiewicza w wykonaniu uczniów ZSOZiR w Radymnie oraz prezentacje laureatów konkursu recytatorskiego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy w przyszłym roku na XIII Edycję Mickiewiczowskiego Konkursu Recytatorskiego oraz VII Edycję konkursu plastycznego Namaluj poezję Adama Mickiewicza.

Dodaj komentarz