Lekcja na 12 gwiazdek

Projekt unijny realizowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce działającej przy wyższej  uczelni WSiZ w Rzeszowie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. W dniu 5 listopada 2020r, mimo trudnych warunków związanych z pandemią koronawirusa Covid-19 oraz nauczaniem zdalnym, udało się zorganizować spotkanie uczniów naszej szkoły z Ekspertem ds. integracji europejskiej Panem Dominikiem Łazarzem oraz z Panem Mikołajem Voroninem animatorem. Kolejna odsłona projektu „Lekcja na 12 gwiazdek” obejmowała temat: Wspólny rynek, czyli edukacja i praca w Unii.

Szkolnym koordynatorem projektu była Pani Anna Bielenda, a uczestnikami byli uczniowie klasy 3 Technikum. Zajęcia przebiegały w bardzo sympatycznej atmosferze, młodzież chętnie dzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat UE, jej działalności i kompetencji. Poruszono również temat  miejsca Polski i Polaków w Unii Europejskiej. Gadżety i podziękowania organizatorów za współpracę były miłym akcentem zarówno dla uczniów, jak i dla prowadzących projekt. Ani trudne  warunki, ani Covid nie zepsuły dobrej zabawy połączonej z nauką.