Orszak Trzech Króli

W dniu 6 stycznia 2020r., w Święto Objawienia Pańskiego ulicami Radymna przeszedł Orszak Trzech Króli. Młodzież naszej szkoły wspólnie z Przedszkolem Samorządowym odpowiedzialna była za przygotowanie strojów w kolorze zielonym Orszaku Azjatyckiego – króla Melchiora. Z kolędą na ustach młodzież i pracownicy szkoły wyruszyli na miejsce zbiórki – pod kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tam po uformowaniu wspólnego Orszaku z królem na czele wyruszono w stronę Rynku. Wszystkie trzy orszaki spotkały się na Rynku, gdzie został uformowany orszak główny, który przeszedł do szopki przy kościele p.w. Św. Wawrzyńca. Przy szopce zebrani obejrzeli inscenizację przygotowaną przez Miejski Ośrodek Kultury w Radymnie. Następnie Trzej Królowie złożyli dary u stóp małego Jezusa. Na zakończenie proboszcz parafii pod wezwaniem św. Wawrzyńca Grzegorz Kowalczyk zaprosił wszystkich na Mszę św. kończącą Orszak Trzech Króli.