ZAJĘCIA WARSZTATOWE

20 maja podczas zajęć praktycznych, odbywających się w pracowni gastronomicznej uczniowie klasy 1 technikum dzielili się wiedzą i umiejętnościami z uczniami 8 klasy szkoły podstawowej oraz 3 klasy gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Nienowicach. Ich praca przebiegała pod czujnym okiem nauczycieli: pani Magdaleny Biesiadeckiej, koordynującej pokazy sporządzania drinków, koktajli, mrożonej kawy i herbaty, którą uczestnicy pokazu degustowali. Pani Dorota Goraj – Przybylska nadzorowała pracę uczniów prezentujących umiejętności związane z dekorowaniem potraw i stołu, czyli carving i składanie serwetek. Grupa uczniów pod opieką pani Alicji Chudzik wypiekała kruche ciasteczka z bezą i posypką orzechową. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze. Ciasteczka smakowały wybornie z mrożona kawą i herbatą.Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum nie tylko przeglądali się pracy starszych kolegów, ale mogli również spróbować swoich sił w gastronomii.