Złaz dla Niepodegłej

W dniach 27-28 września odbył się Złaz dla Niepodległej organizowany przez przyszkolne koła PTTK w Jarosławiu. Nasza szkoła reprezentowana była przez 8 uczestników wraz z opiekunkami paniami  Dorotą Goraj-Przybylską i Anną Kalisz. Wycieczka rozpoczęła się w Jarosławskim Opactwie skąd uczestnicy przejechali do Pruchnika i Helusza dzieląc się tym samym na 2 grupy wędrowne. Po kilku godzinach wędrówki, wszyscy spotkali się na Mechowej Górze – najwyższym szczycie powiatu, gdzie odpalono race i odśpiewano hymn Polski.

Następnie uczestnicy udali się do szkoły w Świebodnej – miejsca noclegu. Gdzie po ciepłym posiłku odbyły się konkursy o tematyce niepodległościowej(geograficzno-historyczny, plastyczny, a także sprawnościowy) Uczniowie naszej szkoły zajęli miejsce II  na X w przeciąganiu liną.Po zdrowej rywalizacji, oficjalnym powitaniu zaproszonych gości, odbyły się wykłady na temat historii regionu i ciekawostek geograficznych. Zwieńczeniem dnia było wspólne biesiadowanie przy ognisku i śpiewanie pieśni patriotycznych wraz z zespołem Filalala. Następnego dnia po śniadaniu wszyscy uczestnicy udali się pieszo do Jawornika Polskiego, gdzie czekała miła niespodzianka – przejazd kolejką wąskotorową do Przeworska.