„ Zabytki regionu Saksonii” w pracach plastycznych gimnazjalistów

15 marca 2018r w Zespole Szkół Ogólnokształcących,  Zawodowych i Rolniczych  im. Adama Mickiewicza w Radymnie   gościliśmy grupy gimnazjalistów z okolicznych  szkół gimnazjalnych.  Odwiedziny gimnazjalistów związane były z Dniem Otwartym Szkoły, w czasie którego odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej placówki. Gimnazjaliści mieli również możliwość uczestniczenia  w zajęciach otwartych w pracowniach i warsztatach szkolnych prowadzonych w ramach każdego z nauczanych w szkole zawodów.

Dzień Otwarty Szkoły był okazją do podsumowania projektu „Staż zagraniczny szansą sukcesu zawodowego”. W spotkaniu tym uczestniczyli zaproszeni goście: przedstawiciele instytucji samorządowych, dyrektorzy i nauczyciele szkół gimnazjalnych, rodzice, młodzież gimnazjalna oraz nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszej szkoły. Podczas podsumowania  przedstawiona została prezentacja multimedialna ukazująca działania projektowe oraz rezultaty uzyskane przez uczestników projektu. Dyrektor szkoły wręczył uczestnikom staży  dokumenty potwierdzające uczestnictwo w projekcie(tzw. rezultaty twarde). Miłym akcentem był poczęstunek przygotowany przez uczestników staży, którzy dzięki temu mogli zaprezentować  również uzyskane tzw. rezultaty miękkie czyli umiejętności nabyte w niemieckich zakładach stażowych.

Tego dnia został również rozstrzygnięty  międzyszkolny konkurs plastyczno – językowy pod nazwą „Zabytki regionu Saksonii”. Konkurs organizowany został w ramach upowszechniania projektu „Staż zagraniczny szansą sukcesu zawodowego” finansowanego z funduszy unijnych – programu Erasmus+.

Celami konkursu  były:

– rozbudzanie inicjatywy i pomysłowości uczniów,

– rozwijanie zainteresowań samodzielnego pogłębiania wiedzy o zabytkach i kulturze krajów sąsiadujących z Polską, będących członkami Unii Europejskiej,

– rozwijanie uzdolnień plastycznych,

– rozwijanie umiejętności językowych,

– wzbudzanie zaciekawienia i promocja uczestnictwa w projektach unijnych finansowanych w  ramach programu ERASMUS+,

– promocja szkoły.

W konkursie uczniowie klas gimnazjalnych  szkół powiatu jarosławskiego i ościennych  musieli wykazać się zarówno znajomością języka niemieckiego jak i zdolnościami plastycznymi.  Elementami wpływającymi na uzyskaną przez uczniów punktację były prace plastyczne przedstawiające zabytki niemieckiej Saksonii oraz suma punktów uzyskana z zadania testowego w języku niemieckim.

Ogółem w konkursie wystartowało 37 uczestników z następujących szkół:  SP w Ostrowie, SP w Świętem, SP w Łazach, SP w Duńkowicach, SP w Wyszatycach, SP w Stubnie, Gimnazjum  w Radymnie, SP w Makowisku, SP w Muninie.

Na podstawie uzyskanych punktów komisja konkursowa przyznała nagrody za najlepsze wyniki:

–  miejsce I  – Magdalena Stryczek SP w Muninie

– miejsce II – Justyna Gołdy Gimnazjum w Radymnie

ex aequo

– miejsce II – Aleksandra Pietruszka SP w Stubnie

– miejsce III –Wiktoria Hołowacz SP w Ostrowie

Wyróżnienia:

– Jakub Pawłyna SP w Stubnie

– Katarzyna Trela SP w Stubnie

– Wiktoria Duda SP w Muninie

– Maja Nowak Gimnazjum w Radymnie

– Wiktoria Kosińska SP w Ostrowie

– Kamila Charysz SP w Łazach

– Aleksandra Łygan SP w Wyszatycach

Dodaj komentarz