Mickiewicz

XIII EDYCJA MICKIEWICZOWSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

ORAZ VII EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO

NAMALUJ POEZJĘ ADAMA MICKIEWICZA

W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH, ZAWODOWYCH I ROLNICZYCH  W RADYMNIE

 

XIII EDYCJA MICKIEWICZOWSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
oraz VII EDYCJA konkursu plastycznego NAMALUJ POEZJĘ ADAMA MICKIEWICZA  przygotowane przez Panie: Annę Bielendę i Annę Zubrzycką odbyła się 16 listopada 2017 roku.

Mocno już zakorzenione w tradycji Szkoły konkursy ku czci jej Patrona Adama Mickiewicza inaugurowała Pani Anna Bielenda, która przybliżyła wszystkim zgromadzonym historię obu konkursów oraz sylwetkę wieszcza. Oba konkursy po raz szósty honorowym Patronatem objął Starosta Powiatu Jarosławskiego Pan Tadeusz Chrzan, który ufundował nagrody dla jego uczestników. Laureaci konkursu zostali dodatkowo uhonorowani nagrodami zakupionymi przez Radę Rodziców naszej szkoły oraz podarowanymi przez Panią Annę Huk, Radną w Sejmiku Wojewódzkim a także Stowarzyszenie Społeczno – Ekonomiczne Absolwent –  działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Występy recytatorów zgłoszonych do XIII edycji Mickiewiczowskiego Konkursu Recytatorskiego oceniało Jury w składzie: przewodnicząca: Dorota Gunia – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie, członkowie: Agnieszka Bojarska – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radymnie, Dorota Grząba  – bibliotekarz Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu, Filia w Jarosławiu, Anna Huk – nauczyciel języka polskiego i Radna w Sejmiku Wojewódzkim, Elżbieta Kawulka – nauczyciel języka polskiego.  Wśród nagrodzonych znaleźli się:

Kategoria Szkoła Podstawowa i Gimnazjum:

I miejsce – Kornelia Stasiła – Szkoła Podstawowa w Drohojowie

II miejsce – Konrad Kapłon – Szkoła Podstawowa w Szówsku

III miejsce – Nikola Lach – Szkoła Podstawowa w Drohojowie

Wyróżnienia: Hubert Zientek – Gimnazjum w Radymnie

Klaudia Biernat – Szkoła Podstawowa w Duńkowicach

Jakub Solarski – Szkoła Podstawowa w Pruchniku

Natalia Bojarska – Szkoła Podstawowa w Radymnie

Nagroda specjalna: Filip Szczepański – Szkoła Podstawowa w Pruchniku

 

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Wiktoria Kopeć  – ZSBiO w Jarosławiu

II miejsce – Aleksandra Sanocka – ZSDGiL w Jarosławiu

III miejsce – Urszula Olejarz – ZSLiT w Jarosławiu

Wyróżnienia: Natalia Cużytek – ZSEiO w Jarosławiu

Aleksandra Szot – LO w Jarosławiu

Kinga Wańkowicz – ZSDGiL w Jarosławiu

Konkurs plastyczny Namaluj poezję Adama Mickiewicza od lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród młodzieży. Na konkurs wpłynęło 45 prac plastycznych.  Komisja konkursowa miała spory problem z wybraniem tej najpiękniejszej. Po długich obradach przyznano  następujące nagrody:

wkategorii Szkoła Podstawowa i Gimnazjum:

I miejsce – Kinga Bawor – Szkoła Podstawowa  w Laszkach

II miejsce – Patrycja Choma – Szkoła Podstawowa w Drohojowie

III miejsce – Zuzanna Michajluk – Gimnazjum w Radymnie

Wyróżnienie – Anna Segin – Szkoła Podstawowa w Chotyńcu

Wyróżnienie – Ilona Duda – Szkoła Podstawowa w Ostrowie

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne przyznano:

I miejsce – Krzysztof Dziaduś – ZSBiO w Jarosławiu

II miejsce – Aleksandra Baran – ZSLiT w Jarosławiu

III miejsce – Wiktoria Furdin – ZSOZiR w Radymnie

Wyróżnienie – Edyta Kopciuch –  ZSLiT w Jarosławiu

Konkursy  zakończyła inscenizacja pt. Oblicza Mickiewicza w wykonaniu uczniów ZSOZiR w Radymnie oraz prezentacje laureatów konkursu recytatorskiego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy w przyszłym roku na XIVEdycję Mickiewiczowskiego Konkursu Recytatorskiego oraz VIII Edycję konkursu plastycznego Namaluj poezję Adama Mickiewicza.

Opracowanie: Anna Bielenda, Anna Zubrzycka

DSCN8069 DSCN8071 DSCN8078

Dodaj komentarz