Święto Niepodległości

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych im. Adama Mickiewicza w Radymnie zorganizował doroczną akcję pod nazwą:

Symbole narodowe”.

            11 listopada 2017 r. w Kościele św. Wawrzyńca w Radymnie odbyła się uroczysta Msza święta za Ojczyznę. Przed jej rozpoczęciem wydelegowani uczniowie Szkoły przypinali uczestnikom biało-czerwone kotyliony. Był to rodzaj uhonorowania i uczczenia tej wielkiej chwili, a także wyraz postawy patriotycznej młodzieży. Po mszy wszyscy wzięli udział w pochodzie zorganizowanym przez władze Miasta Radymna pod pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego, gdzie złożono kwiaty i wieńce.

20171111_095108 20171111_094405 20171111_094400

            Szkolne obchody święta Niepodległości miały miejsce w dniu 10 listopada 2017 r. Uczniowie klasy I Technikum pod kierunkiem wychowawczyni Iwony Pikor oraz nauczycielek  j. polskiego: Pani Anny Zubrzyckiej i Pani Anny Bielendy przygotowali uroczystą Akademię. Młodzież przypomniała historyczne wydarzenia, które są osnową Święta Niepodległości.

            Tradycyjnie uroczystość uświetniło pasowanie młodzieży klas pierwszych na pełnoprawnych uczniów szkoły. Pasowanym uczniom życzymy owocnej pracy i sukcesów w nauce.

Dodaj komentarz