Przedstawienie „Ferdydurke”

Przedstawiciele „Teatru Forma” zaprosili uczniów naszej szkoły do udziału w przedstawieniu pt. „Ferdydurke” wg. powieści W. Gombrowicza. Grupa młodzieży pod opieką nauczycielek pani Anny Bielendy, pani Małgorzaty Krupy i Pani Anny Zubrzyckiej udała się do Miejskiego Domu Kultury w Radymnie, aby uczestniczyć w spektaklu teatralnym. Kultura żywego słowa i bezpośrednie korzystanie z możliwości obcowania z literaturą w postaci teatru i gry aktorskiej pozwoliły uczniom na duchowe smakowanie tej formy sztuki. Poznawanie klasyki literatury w teatrze, poza klasą lekcyjną, uświadomiło młodym ludziom skalę różnorodności poznawania tekstów kultury. Lekcję polskiego połączono z lekcją teatru, co niewątpliwie było ciekawym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Sztuka bardzo się podobała, a podsumowaniem było pytanie uczniów: kiedy pójdziemy znowu do teatru?

20171025_123335 20171025_123057 20171025_123137

Dodaj komentarz